Lili.org.il

עמותת גרנית לקידום שוויון בחקיקה

ראיון לפינה החברתית של עושים סדר

3.3.16 שיחת טלפון עם מינה אורגד:

 

לפני 15 שנה (2001) עמותת גרנית פעלה לקידום בחקיקה למען שוויון – לפי החוק אז האשה השנייה תקבל את כל הזכויות שצבר הגבר גם אם חיה איתו חצי שנה. שרה היתה נשואה איתו 45 שנה. הוא היה איש צבא. גידלו 3 ילדים. התגרשו. היא קיבלה ממנו חצי מהפנסיה. כעבור שנתיים, הוא הכיר מישהי, חי איתה שנה ונפטר. מי קיבלה את כל הכסף לאחר מותו? האשה השנייה.

החוק איננו מהותי אלא ביצועי. הוא נכנס לחלוקת רכוש מתוך הבנה שאת הפנסיה חוסכים הזוג במשותף. אם הוא עובד והיא מגדלת את הילדים, ומרוויחה הרבה פחות, עדין החלוקה הזו קיימת. לאורך השנים הם חוסכים לפנסיה שניהם. בפועל זה יורד ממה שנכנס בשוטף הביתה. לכן הפנסיה זה רכוש משותף. במשך השנים החוק הוגש ע”י מרצ. ועדת שוחט בדקה את הנושא. היתה התנגדות של משרד האוצר. הטענה- קרנות הפנסיה מפסידות כי הגברים אין פרק ב ואז הכסף נשאר אצל קרן הפנסיה. כך לפי חוק השארים.  בשנת 2014 החוק השתנה. נכנס לתוקף 6.2.15. לפיו בחייו: הגרושה מקבלת את הכסף ישירות מהקרן המשלמת ישירות לחשבון שלה. עד עתה הוא היה נותן לה את הכסף, ואז היא תלויה בו. לא יודעת מה הסכום אפילו. שנית, החוק קבע גילוי מסמכים. היא יכולה לקבל מידע על כל הכסף. גימלאי צבא קבע מקבלים בונוסים והטבות. לפי הסכם הגירושים מגיע לה חצי מזה. שלישית, הגרושה ממשיכה לקבל את הפנסיה עד סוף ימי חייה.

 

דרשנו שגם בפנסיות החדשות וגם בותיקות תהיה הפרדה של התיק. כלומר שהחסכון לא יהיה רק על שם העמית המבוטח שעבד. ביקשנו חלוקה לרוחב. מגיע לה 50 אחוז מהחסכון ומפצלים שני תיקים, אחד ע”ש משה והשני ע”ש שרה. משרד האוצר קיבלו את זה רק בפנסיות החדשות. שם היא יכולה להפריד את התיק על שמה. העוקץ: היא פותחת את התיק כחדשה בקרן, לפני תנאי בריאותה הנוכחים ומצבה המשפחתי- כלומר תנאיה מורעים (הוא פתח את זה לפני 30 שנה כשהיה בריא ובמצב אחר; לכן תנאיו טובים יותר). יש הבדל בפרמיה-

בפתיחת חשבון פנסיה יש 2 פונקציות: 1. הגיל 2. מצב בריאות. זה משפיע על הסכום שעלייך לשלם כל חודש. וגם על הסכום שתקבלי כשתצאי לפנסיה.

היתרון: את יכולה להוריד את הכסף. עצמאות. אינך קשורה לגרושך. גם חוק השארים לא נשאר (גם אם ינשא לאשה שניה זה לא ישפיע עליך).

 

לפי החוק אלמנה מקבלת 60 אחוז מהפנסיה של בן זוגה שנפטר, לאחר מותו.

כאשר יש גרושה- שתיהן מתחלקות. הגרושה תקבל פחות- קנס 2.8% על הפנסיה. הנימוק:  כי יש לנשים תוחלת חיים ארוכה יותר. אך לאשה השנייה אין קנס כזה.

 

החוק התגלגל 15 שנה בכנסת. מינה נלחמת. זהבה גלאון מלווה את זה כל השנים. מרב מיכאלי שותפה בשנים האחרונות. אחרי איומים על משרד המשפטים והאוצר- העלו חוק לטרום קריאה בכנסת. ריבלין היה יור הכנסת. החוק עבר בקריאה ראשונה. [בוזי אמר שאלי ישי עיכב את זה, בטענה שזה יגרום לגירושים נוספים]

באוצר לא רצו שהחוק יחול רטרואקטיבית. הסכימו רק שנה אחורה. אבל לא פרסמו את זה. לא ניסחו תקנות. פב’ 2015 נכנס החוק לתוקף. נשים לא ידעו. הקמנו צעקה. אלי אללוף מונה ליו”ר הועדה

לפני חודשיים העבירו תיקון בעוד שנתיים. כלומר יש 3 שנים. עד פב 2018 כל מי שיש לה הסכם גירושים עם התייחסות לפנסיה, מלפני פב 2015 יכולה להגיש לבית משפט בקשה להכיר במעמדה כמקבלת ישירות מהגוף המשלם, שהמסמכים גלויים בפניה.

 

נ מגבעת שמואל בת 74. היתה נשואה לאיש צבא. התחלקו בפנסיה. לאחר מותו הפסיקו לשלם לה. כי קודם הוא היה מעביר לה. היום היא מנקה חדרי מדרגות למחייתה. לו החוק הזה היה נכנס לפני 7 שנים היא היתה מקבלת חלקה בפנסיה.

 

הבעיות:

החוק כתוב בצורה ארוכה מאד ומסובכת. זה מקשה על מערכת המשפט, על וע”ד ושופטים.

התהליך יקר: 2550 שח אגרת בית משפט. עו”ד 3,000- 15,000 שח.

אין אפשרות לעשות הפרדה בין התיקים בקרנות הותיקות. היא חייבת להמשיך קשר איתו.

הקנס על גרושות.

 

י התגרשה מאיש משטרה. היא בת 72. התגרשה לפני 12 שנה.  אקטואר חישב שעליה לשלם לקרן הפנסיה 70,000 שח כדי לרכוש זכויותיה בקרן הפנסיה. בגלל הקנס. נשים רבות מוותרות על זכויותיהן.

 

עד היום הוא שילם כמה שבא לו. לא היה לה כל כלי לתבוע. היום זה אחרת.

 

טיפ למישהי שמתגרשת-

  1. להכניס חלוקת הפנסיה להסכם גירושים. אלא אם עושים איזון משאבים ומחליטים אחרת.
  2. מי שנשוי (או חיים משותפים) פחות מעשר שנים- היא לא נכללת בהסכם הפנסיה. גם אם  יש לה ילדים קטנים. כלומר היא לא זכאית ע”פ חוק ל- תשלום ישיר, חשיפת מסמכים ולכל ימי חייה. אלא אם הוא הסכים לכך ברוב טובו.
  3. תוך 30 יום עליה להודיע לגוף המשלם (המעסיק, קרן הפנסיה) על ההסכם. כי אם הוא ימות והיא לא הודיעה בטווח זה- היא הפסידה את כל הכסף. אין תוקף להסכם הגירושים.
  4. להכניס להסכם גירושים: מספר החודשים שחייתם יחד כפול הסכום שמגיע לך מתוך הפנסיה (עד חמישים אחוז). ולציין “לכל ימי חייך”.

 

בעמותת גרנית גייסנו קבוצת עו”ד מומחים לגירושים בכל הארץ- המבינים בחוק המסובך. ועליהם אנו ממליצות. הם גם נותנים מחירים מיוחדים- הנחה גדולה (כל מקרה לגופו. אבל הפנסיה שכר טרחה עד 6000 שח). אפשר להגיע אליהם דרך עמותת גרנית.

יש גם ייעוץ פנסיוני וליווי כלכלי במחירים מיוחדים.

 

הסכמי ממון וצוואות:

הסכם ממון תופס רק כל עוד אדם חי. לכן חובה על כך אדם לעשות צוואה (בין נשוי או גרוש).

לפי חוק מה שהבאת לנישואים ויש לך את זה קודם זה לא חלק מהנכסים המשותפים.

כשאין צוואה 50 אחוז לילדים וחמישים אחוז לבן/בת זוג.

חוק חיים משותפים- אם מישהו מנהל בית משותף יש לו זכויות על הבית. לכן הסכם ממון וצוואה זה חשוב.

 

חוק ביטוח לאומי- חוק השארים אומר שרק אלמנה מקבלת קצבת שארים. אם התגרשת נניח אחרי 45 שנות נישואים ושילמתם כל השנים- רק האשה השנייה תקבל את הכסף. ואם אין אשה שנייה- אז גם לא תקבלי כלל. תקף גם לגבי גברים.

 

מינה אורגד. מנכ”ל בשכר ארגון הגג של ארגוני הנכים. מקדמת מיזם מועדון רכש והטבות לנכים בישראל. כמו חבר. תואר 1 מנהל עסקים. תואר 2 פילוסופיה יהודים. ניהלה מערכות ציבוריות 25 שנים. הקימה את בהס הקהילתי הראשון בארץ בקריית אונו. סבתא ל7 נכדים.

מינה אורגד, יו”ר גרנית. המנכלית אביבה עיני (בהתנדבות).

 

מידע ששלחה מינה אורגד במייל:

 

עמותת גרנית הוקמה בשנת 2000  ע”י ד”ר תקוה רגר.

 העמותה מייצגת אלפי  נשים הנמצאות בנקודת שפל כלכלי נפשי וחברתי בתקופת הגירושים. גירושין הוא תהליך של משבר שכרוכות בו שאלות משפטיות ואישיות כבדות משקל והוא פוגע במערכות הכלכליות, החברתיות והרגשיות של כל בני המשפחה.

 מטרת העמותה לסייע לנשים בתהליכי גירושין ולדאוג לעתידן הכלכלי, שלהן וילדיהן, כפועל יוצא מחיי הנישואים ! עמותת ג.ר.נ.י.ת. מסייעת לנשים וילדיהן, לצמצם את מידת הנזק הכלכלי, הנפשי והחברתי הכרוכים במהלך הגירושין ואחריהם.

 

העמותה פועלת לפני, בזמן ואחרי גירושים בשלושה תחומים : חקיקה, קו חם וייעוץ  לנשים-

קבוצות תמיכה, יעוץ לפנסיה, ביטוחים,יעוץ כלכלי ועו”ד מומחים בתחומם.

ייחודה של העמותה שהיא נותנת טיפול וייעוץ הוליסטי לנשים בכל התחומים הקשורים למשבר האישי, המשפחתי ורכוש -של הגירושין

 

הסיבה העיקרית להקמת העמותה היה העיוות בחוק השאירים המאפשר רק לאלמנה/ ידועה בציבור להנות מכספי הפנסיה אשר נחסכו בין בני זוג שנפרדו גם אם לא הייתה שותפה לחסכון זה. (סיפור שרה)

 

החוק לחלוקת הפנסיה בין בני זוג שנפרדו ( התשע”ד 2014 ) מהווה פריצת דרך ייחודית וראשונית. החוק מוגדר כחוק החשוב ביותר אשר נחקק בכנסת בעשור האחרון ויציל נשים מחיים בעוני והזדקקות כלכלית, זכותן לפנסיה בעת זקנה לא תפגע יותר. (סיפור חיה)

 

לאחר 15 שנות פעילות ומאבק, הצליחה עמותת גרנית להביא את כנסת ישראל לחקוק את החוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התעש”ד-2014 . החוק עושה מהפכה בזכויות הפנסיה וביחסי הממון בין בני זוג. החוק מהווה שינוי בחוקי הפנסיה ששלטו מאז קום המדינה, חוקים מפלים ופוגעניים. החוק הוא תרומה גדולה לזכויות האדם בכלל ולזכויות הנשים בפרט. החסכון לפנסיה מגיע מתוך משכורתו של החוסך כך שסה”כ המשכורת השוטפת לצורכי המשפחה ביום יום, קטנה .

 

כיום, כמות המתגרשים בישראל רק הולך וגדל, בין השנים 2003 – 2013 חלה עליה של 17% .

ומכאן שיש עליה במספר הנשים והילדים הנמצאים במצב של חוסר אונים וקושי כלכלי. מנסיון רב השנים בתמיכה וייעוץ למדנו כי נשים מתגרשות פועלות אמוציונלית ולא רציונלית.  הן עוברות טלטלה רגשית קשה, תחושה שהעולם מתמוטט.

 

עמותת גרנית מפעילה  מתן שירותי מידע, קו פתוח, הפנייה לאנשי מקצוע (עורכי דין, מגשרים, יעוץ בארגון כלכלי, ביטוח, פנסיה ועוד), קבוצות תמיכה ועזרה עצמית.

סיפורה האישי של א’ מבטא היטב את הקשיים איתן מתמודדות נשים גרושות וילדיהן והתרומה של חוק הפנסיה לשינוי המצב:

 

לפני 27 שנים נישאה אבי לאיש קבע, החיים דאז נראו מבטיחים : לבעל הייתה קריירה צבאית, משכורת ופנסיה עתידית טובה. נולדו לזוג 3 ילדים שאבי גידלה מרבית הזמן לבדה על חשבון טיפוח קריירה .  המעברים בין הבסיסים הקשו על התמדת אבי בעבודתה אך היא סמכה על בעלה בנושא הפרנסה. ההגעה לגיל פרישה והציפייה לחיי רוגע עם השחרור מצה”ל לא התנהלה כמצופה, המעמד והתפקיד שהיה לבעל כאיש צבא בעל כוח והשפעה התגלו כלא רלבנטיים בחיים האזרחיים, בטחונו האישי והמקצועי והתסכול של אי מציאת עבודה חדרה לזוגיות. לאחר 6 שנים נוספות התפרקו הנישואין.

אבי החלה להתמודד לצד הפגיעה האישית והרגשית והשינוי בסטטוס החברתי, גם עם פגיעה כלכלית. בית המשפט אף קבע כי צהל לא יכול להעביר את זכותה של האישה בפנסיה המשפחתית ישירות אליה אלא באמצעות בן הזוג לשעבר, מצב שבו היא תלויה ברצונו הטוב.  יתר על כן לאחר מות בן הזוג לשעבר היא לא היתה ממשיכה לקבל את חלקה בפנסיה.

אבי פנתה לעמותת גרנית, אשר סייעה לה בתמיכה אישית ונפשית, עידוד לאורך כל הדרך,

והפנייתה לעו”ד אשר יש להם הסכם עם העמותה לשכר טרחה נמוך במיוחד .

 

 

כל אשה אשר פונה לעמותה תקבל את המחירים המיוחדים בכל נושא הקשור לגירושיה וכך תחסוך כסף רב.

 

משרדי עו”ד עוסקים בכל סכסוך משפחתי, ייצוג אנשי עסקים בהליך הגירושין, חברות משפחתיות, הסכמי ממון, הסכמי גירושין, תביעות גירושין, מזונות, משמורת, חלוקת רכוש, חלוקת פנסיה, ידועים בציבור, זוגות חד מיניים, משפחה חדשה, צוואות, אפוטרופסות, תביעות נזיקיות שעילתן בתוך המשפחה, כגון תביעות בגין סרבנות

 

חוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התשע”ד – 2014

בחודש פברואר 2015 נכנס לתוקף החוק לחלוקת חסכון פנסיוני, לפיו, בן הזוג לשעבר של החוסך, יקבל ישירות מקרן הפנסיה או מחברת הביטוח או מקופת המדינה  את חלקו היחסי בפנסיה, ללא כל תלות בבעל הפנסיה עצמו, דהיינו החוסך.

עד כניסת החוק לתוקף, בני זוג אשר נפרדו והתגרשו, עיגנו את זכויותיהם הסוציאליות בהסכם גירושין אשר קיבל תוקף של פסק דין. הבעל או האשה היו אלו אשר אמורים להעביר את החלק היחסי של בן הזוג בפנסיה או בקיצבה, דבר שגרם להרבה בעיות. לעיתים, נשים רבות נאלצו לפנות להוצל”פ על מנת לקבל את חלקן.

יתרה מכך, ואת זאת בעיקר החוק בא לתקן ולפתור, במידה ובן הזוג החוסך נפטר, אזי מי שהיה זוכה לקבלת הפנסיה הינו השאיר (בת/בן זוג או ידוע/ה בציבור) והאשה החוקית לשעבר, המחזיקה בידה פסק דין, לא יכלה לממש ולקבל את חלקה בפנסיה.

מאחר ולחוק יש תחולה רטרואקטיבית, כל אשה המחזיקה בידה הסכם גירושין אשר קיבל תוקף של פס”ד, יכולה לפנות בבקשה לביהמ”ש על מנת שיתן צו המורה לחברת הפנסיה, ביטוח, או קופת המדינה, לפעול על פי החוק ולשלם לה ישירות את חלקה בפנסיה ללא תלותו של הבעל ואף לאחר שהוא הולך לעולמו.

בעיקרו החוק פותר 3 בעיות:

1 . חלק הפנסיה יועבר ע”י הגוף המשלם ישירות לחשבון הגרושה

  1. הגרושה רשאית לקבל את מסמכי הפנסיה (תלוש שכר, מענקים, תוספות וכו), כך תקבל בדיוק את המגיע לה עפ”י ההסכם ולא עפ”י מצב רוחו וכיסו של הגרוש.
  2. הגרושה תמשיך לקבל את חלקה גם לאחר מות הגרוש (חלק יחסי מתוך 60%)

* הנ”ל מתייחס לגרושה/ גרוש

משרד האוצר במשך 15 שנים תמך בדרישתם של קרנות הפנסיה וגם צה”ל שלא לחוקק את החוק , למרות שהבאנו הוכחות וסיפורים שנשים הגיעו לסף פת לחם ועוני רב .

החוק שנחקק בסופו של מאבק (15 שנים) הינו בעייתי , לא מובן אפילו לעו”ד ושופטים, האוצר אינו מכין תקנות ביצוע (מחוייב ע”י השר עפ”י החוק) ולכן הגופים המשלמים נמנעים מלקיים את החוק ואין גוף שאוכף.

החוק נוסח ע”י נציגי אגף ההון באוצר, הוכנסו בו סעיפים ותנאים המקשים על הנשים לממש את זכותן:

נוסח מיוחד מחוייב עפ”י החוק- כך שמי שיש לה פסק דין ובו מצוין שיש חלוקת הפנסיה, צריכה שוב לשלם אגרות ביהמ”ש , עו”ד, לפנות שוב לגרוש ועוד תלאות.

סעיף 19/א מחייב חיים משותפים של מינימום 120 חודשים. המשמעות היא שחסכת 10 שנים ע”ח היום יום ולזקנתך- לשווא.

סעיף 30-קנס על העבר- החוק “נסחב” ע”י האוצר כ 15 שנים . בתקופה זו נכנסו לקבוצת הגרושות עשרות אלפי נשים שלהן הסכם לחלוקת הפנסיה. האוצר איים למשוך את החוק אם נתעקש לאפשר להן לקבל את זכותן וקבע להן קנס של 2.8% רטרואקטיבית . הקנס מגיע לסכומי ענק כמו למשל סיפורה הטרי של דליה:

אשת צבא קבע שהיתה נשואה 30 שנה. התגרשה לפני עשר שנים

הקנס שעליה לשלם עפי חישוב אקטוארי הנו כ- 70000 ש”ח ואין לה כמעט ממה להתקיים היא אינה עובדת ובודאי אין לה כסף לשלם קנס, אז היא ויתרה על זכויותיה לפי החוק החדש.

 

יש לנו עשרות מקרים כאלה, הגוף המשלם משלם לשאירה (אין הגבלת תקופה של חיים משותפים) 60% מפנסיית החוסך ללא קנס! במרבית המקרים 60% אלו מתחלקים בין הגרושה לשאירה- אז מהיכן נובע הקנס הדרקוני הזה?

 

אלו רק מקצת הבעיות בחוק,

ועוד: עו”ד שלא מבינים את רזי החוק וכנ”ל בתי המשפט, אי יידוע הציבור על החוק וזכויותיו וכך רבות ורבים מפסידים, התחמקויות הגופים המשלמים בטענה שאין תקנות. צה”ל למשל אינו עונה ואם כבר יש תשובה, עונה חיילת בסדיר שלא מבינה מה מי ולמה.

עמותת גרנית מפרסמת היום באתר ובפייסבוק שלה וקוראת לנשים לממש את זכותן אך זה מעט מדי.

תקופת הרטרואקטיביות הוארכה בעוד שנתיים אך ללא יידוע את קהל היעד יחלפו להן השנתיים, הנשים תפסדנה והקרנות ירוויחו עוד.

popular personal essay writers for hire usa buy astronomy presentation write my religious studies thesis statement help me write professional phd essay on trump esl dissertation results writing for hire best custom essay ghostwriter for hire for college best admission essay writers service au professional dissertation hypothesis proofreading services for college professional masters blog post topic custom academic essay editor for hire for mba top curriculum vitae editing service au help with my custom critical thinking online pay to write cheap admission essay best blog post writing services cheap paper ghostwriters services for university professional homework writer website gb top dissertation hypothesis editing services uk custom essay ghostwriter for hire for university esl problem solving editor site us type my classic english literature report help me write custom reflective essay esl critical analysis essay proofreading for hire ca cheap curriculum vitae ghostwriting site us best reflective essay ghostwriters websites for mba top dissertation hypothesis editor sites usa cheap content editing for hire for college popular report ghostwriting services usa popular admission essay editor services usa descriptive essay writer site uk custom dissertation abstract editing sites cheap research proposal editing service usa best school essay writers service online cheap college cheap essay advice buy english report professional blog editor website for masters professional dissertation ghostwriting websites online esl case study ghostwriting service us pay to do top problem solving online cheap critical analysis essay proofreading sites for college cheap article review ghostwriters sites uk soft shell lobster top article ghostwriting websites au custom creative essay writing service gb popular blog post ghostwriter site for university top expository essay writers websites custom university essay editing sites for university cheap mba admission essay ideas do my human resource management creative writing dissertation ghostwriter websites au professional speech editor websites for masters best writing service online esl analysis essay writer website uk professional school homework assistance best dissertation methodology writing for hire for phd best literature review ghostwriting websites for phd popular application letter writing websites for college esl letter writer website gb top definition essay writer site best creative writing writers sites online popular biography editor sites for university culture essay writing for hire best cover letter ghostwriter website for mba top presentation ghostwriting services usa professional dissertation methodology proofreading services for college esl blog post writers sites for masters esl speech editor website usa popular university essay ghostwriting sites for phd professional dissertation methodology writers websites for masters cheap papers writing service gb top papers writer sites for phd esl descriptive essay editor sites for university top home work writer website for university top dissertation results editing service for mba popular thesis proposal writers for hire online cheap definition essay ghostwriter services usa professional scholarship essay editor site us esl bibliography editing site online type my family and consumer science curriculum vitae cheap expository essay proofreading for hire critical analysis essay proofreading services au law essay sample top personal statement editor site buy professional letter top academic essay ghostwriters service for school popular blog ghostwriters sites us best mba essay writer sites ca reflective essay for university write my engineering application letter cheap masters essay writers services for mba professional presentation ghostwriter website ca ancient egyptian paper best admission essay writing websites for university custom thesis writer for hire us custom reflective essay ghostwriter service for school popular college essay ghostwriter site online custom definition essay writing for hire gb write environmental studies bibliography popular essays ghostwriter site uk cheap assignment ghostwriters service for mba custom paper writing sites gb pay to write admission essay on lincoln professional personal statement proofreading websites for masters cheap scholarship essay writing sites ca top content ghostwriting service gb popular analysis essay editing website online esl report writing service for mba help with my ancient civilizations dissertation chapter top problem solving ghostwriters site online popular course work ghostwriters website for university best definition essay ghostwriter site for university cheap analysis essay writer service for school help with trigonometry dissertation methodology custom editor service for masters preschool child observation report pay to do communication term paper pay to do health course work popular essays ghostwriting for hire online esl thesis proposal writing websites for mba type my top best essay professional research paper ghostwriter service usa professional research proposal proofreading service esl dissertation proposal ghostwriter service for university popular creative writing ghostwriter websites ca best blog ghostwriting site for college best content writer service gb professional presentation ghostwriting site uk esl university dissertation chapter example popular mba essay writers sites online popular dissertation introduction ghostwriters site au liberal view on poverty order top scholarship essay on usa top scholarship essay proofreading service ca top annotated bibliography writers for hire for phd cheap mba dissertation methodology examples the buried life summary popular argumentative essay writer sites for masters best research proposal editor sites for phd professional research proposal proofreading websites usa top papers editor sites uk esl biography proofreading service us cheap college cover letter samples popular college creative writing examples pay for custom problem solving online personal proofreading service au custom dissertation abstract writers websites online cheap research paper writing site online best bibliography editing services gb hamlet comic relief top university biography topics top scholarship essay writers website gb esl term paper editor website for masters top term paper ghostwriters services us esl admission essay writers for hire for university personal statement editor for hire online top blog writers site au cheap paper editing services for college business essay writer sites top speech editing for hire us pay for my custom reflective essay on donald trump cheap dissertation chapter writers websites for school professional report ghostwriter service for college best admission paper ghostwriting services for masters custom blog editor site for mba julius caesar paper help with my esl persuasive essay on civil war custom thesis writing service for university custom scholarship essay writer services ca a seperate peace theme write esl expository essay on usa community identity stability best movie review ghostwriters sites for university custom article review editing websites for school pay for professional rhetorical analysis essay on brexit community essay sample top resume ghostwriting site for phd esl article review writing services ca best book review proofreading website for mba custom thesis writing site au popular admission paper ghostwriter website au best book review editing websites usa cheap homework editor website for university cheap cover letter writer websites for mba just lather esl university academic essay example esl paper editing services ca best university cv example pay to write popular admission essay on lincoln professional research paper editing sites online top case study ghostwriter site for college top speech ghostwriting website for mba professional speech writing website for university custom course work proofreading for hire for college professional dissertation methodology editor for hire for masters popular rhetorical analysis essay proofreading service au critical essay ghostwriting for hire uk help with my esl custom essay on usa popular dissertation hypothesis ghostwriter for hire for mba best thesis ghostwriters service for mba pros of racial profiling custom critical analysis essay ghostwriting site usa pay to get phd essay on usa cheap cv ghostwriters for hire usa esl research proposal ghostwriting service gb write me esl book review esl best essay proofreading site help me write shakespeare studies cover letter help me write best critical essay on presidential elections professional cv ghostwriting sites for mba write my best bibliography online best masters thesis advice top analysis essay writers website for university website review essay best analysis essay writer site for university pay for my professional creative essay on presidential elections custom content writing sites au best reflective essay ghostwriting for hire usa professional curriculum vitae editor website au esl dissertation chapter writer websites usa custom phd biography topic cheap phd curriculum vitae advice popular book review ghostwriter service for university write top business plan online blog ghostwriters sites online esl university assignment sample custom essays ghostwriters for hire for school custom essay ghostwriters service top persuasive essay ghostwriting service for school custom reflective essay editor websites ca top academic essay writers service for phd best writer site au professional dissertation proposal writers service for college top admission essay editor for hire for school best dissertation results editor service for mba popular rhetorical analysis essay editor site au cheap phd essay ghostwriters website for university custom scholarship essay writing service usa blog post ghostwriters service au best phd essay ghostwriter website for school cheap biography writers website us custom argumentative essay proofreading websites for mba cheap mba business plan topics help writing life science thesis write medicine letter popular academic essay ghostwriting services au pay to do popular phd essay on presidential elections professional admission paper ghostwriting for hire gb professional content writers sites for school help me write best masters essay on lincoln esl course work ghostwriter site uk popular article ghostwriter for hire for phd custom critical essay ghostwriting sites uk scholarship editor website usa mom is best popular blog post ghostwriter sites au cheap academic essay writer service au cheap scholarship essay writers services au cheap dissertation writing for hire usa top thesis proposal ghostwriter service gb professional academic essay ghostwriting service for university dissertation abstract writing for hire gb popular content writer website au esl annotated bibliography writers website uk best critical analysis essay writers services for university custom dissertation results editing websites for masters love in la sparknotes top biography writing for hire uk best academic essay ghostwriters site for university top report ghostwriters service for college popular dissertation introduction writer services for masters professional best essay editor services us popular article review ghostwriters services for college custom personal essay on usa custom thesis proposal ghostwriters websites for mba top annotated bibliography proofreading service for university best critical analysis essay writing website ca popular dissertation abstract ghostwriting services us popular blog writing websites best school essay writing sites for masters pay to write art & architecture bibliography top research paper writers website for phd top literature review ghostwriter website gb cheap college movie review socialization and culture top letter editing site au top dissertation results writers sites for school popular cv editing site for university popular thesis writing websites au best creative essay ghostwriting service online cheap literature review editor site au custom college course work example help me write popular creative essay on hacking top academic essay ghostwriter service best critical thinking editor website us professional masters expository essay help best rhetorical analysis essay ghostwriting services uk popular expository essay writer service for school professional homework proofreading website for mba cheap article editing site for college popular school cv examples logic essay ghostwriting site professional mba dissertation proposal esl dissertation ghostwriter services for phd phd essay on history best dissertation methodology ghostwriter website au popular book review proofreading site for university popular course work ghostwriter website usa cheap creative essay ghostwriting for hire for phd esl creative writing writing for hire for school elvis presleys wife cheap dissertation hypothesis ghostwriting for hire for university what are western religions top blog ghostwriting sites ca help writing best analysis essay on hillary cheap dissertation proposal writing for hire au help with custom admission paper buy shakespeare studies thesis top critical essay editor service online esl expository essay writers site custom personal essay editor service for school popular blog ghostwriter sites au type my professional critical essay on shakespeare custom persuasive essay writing sites us esl paper editing site us pay to write health speech cheap essays writers website usa esl university essay ghostwriting website for phd cheap best essay writer services gb cheap scholarship essay proofreading website for phd help with best literature review online custom creative writing writers service au professional annotated bibliography ghostwriter services ca dissertation chapter ghostwriter sites us professional dissertation proposal writer website for mba literature review writers services ca order classic english literature resume persuasive editor services us popular best essay writing for hire for university rhetorical analysis ghostwriter websites au top curriculum vitae proofreading service gb professional research proposal proofreading site for masters popular business plan ghostwriting site for college custom university essay ghostwriting website for mba type my women and gender studies creative writing best mba essay ghostwriters for hire us cheap phd essay ghostwriter service best dissertation abstract ghostwriting website for phd esl speech proofreading sites for school custom argumentative essay editing site for mba custom school letter assistance best dissertation conclusion editor websites for phd do my custom masters essay on shakespeare esl curriculum vitae editor service custom academic essay writing for hire au type my custom academic essay on usa professional critical thinking ghostwriters site for masters esl book review writers websites au professional creative essay ghostwriter websites for university pay to write investments admission essay physics writing websites top critical thinking writers sites ca case study ghostwriter site ca professional presentation ghostwriter site for school cheap argumentative essay editor websites for school popular course work ghostwriters website uk top course work ghostwriter service for school help writing statistics dissertation conclusion popular personal essay writing services online life science essay writers for hire custom thesis proposal writer services uk esl bibliography ghostwriting service cheap university business plan topic best dissertation results editor service ca cheap curriculum vitae editor sites for school best biography editor website au professional argumentative essay writing service top book review writer websites for school popular dissertation ghostwriter site usa custom phd essay ghostwriter website top college essay ghostwriter site online esl blog ghostwriter websites online best best essay writers services us buy logic cover letter professional scholarship essay ghostwriting for hire for university help writing film studies cv esl proofreading website au pay for tourism bibliography top annotated bibliography writing website uk business analysis paper popular rhetorical analysis essay writing websites for phd an image of africa meaning of true friendship cheap cover letter ghostwriters services popular dissertation ghostwriters site usa write me ancient civilizations movie review order world literature book review professional admission essay proofreading website uk popular course work ghostwriter sites for university biography proofreading for hire online ahab in moby dick nature vs nurture research paper custom college dissertation ideas cheap school annotated bibliography advice best course work ghostwriter for hire uk esl article review editing for hire for mba custom definition essay writing site for phd pay to write anthropology article review professional phd dissertation sample cheap book review writer websites custom dissertation results ghostwriter for hire us pay to write communication book review popular article ghostwriter sites online esl speech proofreading website for phd cheap essays writers services au professional masters essay ghostwriting service for phd top business plan writing services for university best curriculum vitae writing website au professional university admission essay advice popular expository essay ghostwriter websites pay to get theater studies dissertation results popular custom essay ghostwriter website for masters custom application letter editing websites for college symbols in the metamorphosis professional thesis proposal ghostwriter service for school popular mba term paper topic breathing underwater sparknotes great depression essay introduction earth science ghostwriters sites cheap personal statement writing services for college custom speech ghostwriting website us dissertation writing services gb popular home work ghostwriters services usa custom descriptive essay writing websites usa professional blog post writers sites for mba popular letter proofreading services for college pay to write custom academic essay on usa best blog editing sites for phd esl admission paper proofreading services uk professional dissertation chapter ghostwriting websites for masters cheap university essay ghostwriter site au custom papers editing site for mba top university essay proofreading website ca help with top dissertation conclusion esl dissertation conclusion editor site au popular blog post writer site for masters esl scholarship essay writers services custom business plan ghostwriter website online esl essays proofreading for hire for mba professional thesis statement writer site uk best article ghostwriters sites ca united methodist communion order earth science admission essay professional personal statement proofreading service for school custom problem solving writers services for school professional homework ghostwriter website ca college ghostwriting websites au logic writing site popular best essay editor services au cheap bibliography ghostwriter for hire uk best report editor site au cheap thesis proofreading site gb professional thesis statement ghostwriter services gb my personal philosophy professional report editing service for university custom ghostwriters website for masters popular scholarship essay proofreading sites usa help me write top blog online top thesis statement writer websites for university cheap assignment ghostwriter services top research paper proofreading site for college cheap research proposal ghostwriter websites online best academic essay proofreading services au pay to get english dissertation hypothesis cheap dissertation abstract ghostwriters sites professional phd resume assistance help with music thesis proposal buy human resource management admission paper professional blog post writer for hire ca best college curriculum vitae samples esl paper ghostwriter service best best essay writing for hire for phd write me best analysis essay online cheap application letter writer sites for mba custom rhetorical analysis essay editing site for college professional problem solving proofreading service for phd esl blog post editing site au reflective editing sites usa esl dissertation conclusion proofreading sites au help with my music home work communication writers services professional phd dissertation hypothesis advice help with my top masters essay on hacking best term paper ghostwriter service for school cheap curriculum vitae editing sites for mba pay to do popular school essay on trump help me write esl university essay on brexit custom research paper writing website gb esl academic essay proofreading for hire top argumentative essay writing services usa popular argumentative essay proofreading for hire for university pay to do history annotated bibliography

EOI - Web Like This!